ROLE FILMOWE

Ewa jeszcze przed ukończeniem szkoły zagrała rolę Infantki w spektaklu Teatru Telewizji „DIABEŁ PRZEWROTNYw reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.

Rok 2005 zapoczatkował nowe postaci stworzone przez aktorkę. W 2005-2006 roku moglismy zobaczyć aktorkę w roli komisarz Elwiry w serialu NA DOBRE i NA ZŁE”

W roku 2005 rozpoczęła także zdjęcia na planie nowego filmu w reżyserii Michała Rosy CO SŁONKO WIDZIAŁO” gdzie wcieliła sie w rolę dentystki.

Następna rola to Aspirant Zuzia Ostrowska w serialu „KRYMINALNI”, która była szerzej komentowana wśród fanów.

Pod koniec 2006 roku Ewa Kutynia-Lipińska rozpoczęła zdjęcia do nowego serialu politycznego w reżyserii Agnieszki Holland, Magdaleny Łazarkiewicz oraz Katarzyny Adamik „EKIPA” w roli dziennikarki Marty Kołodziejczyk

W chwili obecnej skoncentrowała sie na grze w Teatrze Śląskim w Katowicach oraz wychowaniu córeczki.

2011 rok, to „4:13 do KATOWIC – polski thriller w reżyserii Andrzeja Stopy i rolą główną zagraną przez Roberta Więckiewicza, to ostatni film z jej udziałem. Nagrany zresztą tylko w technologii 3D. Oto trailer z tego filmu.

Trailer

https://m.youtube.com/watch?v=TU4VXPbb4I4

31.10.2013 roku odbyła dzień rejestracji sztuki „Jordan” przez TVP Katowice. Informacje na temat tego spektaklu znajdziecie w zakładce „Role Teatralne”